вівторок, 27 лютого 2018 р.

Підготовка до ІХ Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник" триває

Результат пошуку зображень за запитом "СОНЯШНИК ГРА"
   Вже декілька років поспіль учні нашої школи беруть активну участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник". Цього року у школі зареєстровано рекордну кількість учасників - 51 школяр. Традиційно гра проходить щороку 1 березня, але цього року у звя"зку зі складними погодними умовами проведення гри переноситься, але не пізніше 14 березня. 
    Починаючи із січня діти почали підготовку до цікавої та улюбленої гри. Так як орієнтовна тематика цьогорічної гри була відома, допитливі учні почали дивитися  українські мультфільми, перечитувати історію України та детальніше вивчати творчість Миколи Хвильового, Олеся Гончара та Івана Нечуя-Левицького.
   Маємо надію, що учням сподобаються завдання і кожен учасник отримає чудовий результат.


неділя, 25 лютого 2018 р.

До 100-річного ювілею Олеся Гончара

  
100 років пройшло з дня народження видатного українського письменника Олеся Гончара. Його творчість тісно пов'язана з Херсонщиною. Протягом багатьох років Гончара обирали депутатом до Ради Української РСР саме від Херсона. Тому письменник часто приїздив сюди, що висвітлювали сторінки газет та телебачення.
    21 лютого 2018 року учні 6 класу мали можливість поспілкуватися з очевидицею приїзду Оляся Гончара на Херсонщину—Любов'ю Семенівною Тищенко. Вона розповіла, що мала честь зустрічати митця в школі-інтернаті, в якій вона вчилася. Любов Семенівна сказала, що на все життя запам'ятала цього гарного, розумного та щирого чоловіка.
  З деякими біографічними фактами ознайомила дітей бібліотекар Токарівської сільської бібліотеки Оксана Михайлівна Котенко. 
   Діти були зацікавлені, адже потім почали спілкуватися з Любов'ю Семенівною, намагаючись більше дізнатися про письменника зі слів очевидця. 


субота, 24 лютого 2018 р.

Герої не вмирають, вони навіки в пам'яті людській...

   20 лютого український народ вшановує пам'ять героїв, які загинули на Майдані, вірою та правдою захищаючи свою Батьківщину. 
   Для учнів 9-11 класів вчителем історії Коваль О.І. спільно із Токарівським СБК та сільською бібліотекою було проведено годину пам'яті «Від Революції Гідност—до Небесної сотні». 

Небесній сотні
Скропили волю рідної країни
Своєю кров`ю її доньки і сини, 
Щоби не стала Батьківщина на коліна, 
Вони на смерть під кулі снайпера пішли!
Їх кат зі зброєю, у формі й при погонах
У свій приціл ловив і убивав, 
Але і далі йшли на смерть герої, 
І жоден з них від смерті не втікав.
Вони ішли, - а ворог дивувався:
"Не відступають? Будуть помирать?"
Не розумів він, як не намагався, -
На смерть за волю хлопці тут стоять!
Вони стоять, щоби не впасти на коліна, 
Щоб не схиляти голову, не кланятись катам, 
Щоб жила вільно рідна Україна, 
І не служила зайдам-чужакам!
Вони відстояли, вони відвоювали, 
І свою честь та гідність зберегли...
А хлопцям очі тихо закривали, 
І прапор закривавлений несли
©Галина Нечесна



неділя, 18 лютого 2018 р.

Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви

Результат пошуку зображень за запитом "поетичний камертон ліни костенко"   
   16 лютого, у ЦТДЮ відбувся районний відбірковий етап обласного фестивалю виконавської майстерності " Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви". У конкурсі взяли участь учні Садівської, Велетенської, Микільської, Дар'ївської шкіл, Чорнобаївської санаторної школи - інтернат, Чорнобаївського НВК та учні нашої школи. Діти декламували поезії Ліни Костенко.

   За результатами конкурсу учениця 10 класу Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ковальчук Тетяна посіла ІІ місце! Щиро радіємо перемозі юної декламаторки та вітаємо Тетянку з перемогою,  бажаємо подальших звершень.

пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Курси підвищення кваліфікації - це досвід, спілкування, колеги, друзі...чудові три тижні життя

   Три тижні тому, широко розкривши обійми, привітала КВНЗ "Херсонська Академія неперервної освіти" нових курсантів. Були серед них заступники директора з навчально-виховної роботи, з виховної роботи, вчителі української мови та літератури, фізики та математики, фізичної культури та інші педагоги. Здебільшого незнайомі між собою люди, об"єднавшись у колективи, почали нелегкий, але насичений знаннями, тритижневий шлях.
Комунальний вищий навчальний заклад
   Мені пощастило, адже моя група - це заступники директора з виховної роботи. Всі вони - енергійні, життєрадісні, творчі, активні, компетентні, толерантні люди. І цей список можна продовжувати дуже довго. Головне, що ми віддані своїй справі. 
   Хочеться подякувати викладачам Академії, які проводили для нас змістовні та актуальні заняття, тренінги, спецкурси. Завдяки їхній майстерності ми навчилися багато нового, а курси підвищення кваліфікації у 2018 році будемо пам"ятати все життя.





середа, 14 лютого 2018 р.

З Днем святого Валентина!

 
 Сьогодні свято, яке з нетерпінням чекають багато людей планети. Хоча українці почали святкувати Валентинів день порівняно недавно, але він став в нашій країні дуже популярним. Дійсно, хіба погано те, що люди дарують одне одному подарунки, гарні емоції. Хтось, можливо, саме в цей день насмілиться сказати: "Я тебе кохаю!".  Можна без перебільшення сказати, що День всіх закоханих з нетерпінням чекають, як дітлахи, так і дорослі. Хочеться побажати всім закоханим: нехай ваше кохання буде чистим, ніжним і неперевершеним! А ті, хто ще не знайшли свою половинку, насолоджуйтесь життям і пам"ятайте: кохання вас настигне.

вівторок, 13 лютого 2018 р.

Давайте будемо активними!

   Протягом декількох років Фонд Кличко проводить різноманітні заходи для школярів України з метою популяризації здорового способу життя та спорту. Зокрема, громади Херсонської області беруть участь у конкурсі "Клич друзів - граймо разом!" та "Посилка успіху". Якщо батьки, діти, педагоги об"єднаються, то виграти реально! Старт проектів через 15 днів. Давайте спільними зусиллями покращимо умови для фізичного розвитку розвитку наших дітей!


Підручник


А чи знаєте Ви, які звички є корисними?

МОН розробило положення про обрання директорів шкіл


Міністерством освіти і науки розроблений і запропонований для громадського обговорення проект Типового положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.
Проектом документа визначено загальні засади проведення конкурсів на посади директорів шкіл, етапи їх проведення, умови участі у конкурсах тощо.

Що святкуємо 13 лютого

Всесвітній День радіо, що відзначається з ініціативи міжнародної організації ЮНЕСКО щорічно 13 лютого, не єдине свято, день, присвячений цьому чудовому і яскравому винаходу, але від цього не менш бажаний і затребуваний в самому широкому сенсі цього слова. Важливість і значення радіо як засобу, для зміцнення і розвитку міжнародного співробітництва, активного сприяння щодо вільного доступу до інформації, особливо в епоху цифрових технологій – найактуальніша тема для всього суспільства.
Цього дня вшановується пам’ять святителя Микити, затвірника Печерського. У народі святий Микита вшановується як охоронець від пожеж, блискавок і засухи. Наші пращури помітили: якщо вдень 13 лютого з’явиться іній, то снігу в ніч на 14-е не буде, а якщо сніг все ж випадав, готувались до відлиги. Якщо цього дня посилювався вітер, вважалось, що він буде ставати все сильнішим, поки не перетвориться на сніжний ураган.

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Як учні Токарівської школи маланкували

   Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, скоромною їжею (піст вже минув): багатою кутею, ковбасами, пирогами, варениками, млинцями, смаженими на салі, тощо. На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, від Таврії до Гуцульщини, традиційно ходять гурти ряджених – молодіжні ватаги, які щедрують й водять «Маланку» – які ходять від хати до хати з новорічними піснями та поздоровленнями, щедрують господарю.
Щедрик, щедрик, щедрівочко,
Йди з хати до хати
Добрих друзів добрим словом —
Серцем привітати.
Пироги, вилазьте з печі,
Наливайтесь, вина.
Добрий вечір, щедрий вечір,
Мати Україно!

   Учні Токарівської школи також не залишилися байдужими до традицій свого народу. Вчителі, дівчата та хлопці,  перевдягнені  в обрядових героїв: Маланку (Ревко Вадим), Василя (Бородіна Марина), діда (Магдич Валентина), бабу (Берновега Володимир), кота (Христонько Катерина), козу (Тацоха Олександра), звіздаря (Берновега Євген), циганок (Верцинська Дар’я та Кузєєва Віра) та господиню (Глєбова Анастасія)  вітали працівників сільської ради, приватних підприємців,   настоятеля храму Святої Княгині Ольги отця Ігоря Новосільського, жителів села щедрівками,  а також познайомили з обрядом водіння Маланки школярів Токарівської ЗОШ.  Щедрувальники розіграли справжне дійство з піснями, танцями та побажаннями щастя, здоров’я на цілий рік. На завершення ряджені заспівали  пісню «Хай у вас і у нас все буде гаразд».
   Учасники фольклорного дійства  19 січня 2018 року на обласному фестивалі-конкурсі фольклорного мистецтва «Україна колядує» серед учнів закладів середньої, позашкільної та професійної освіти Херсонської області, який відбувся на базі Херсонського державного будинку художньої творчості,  посіли ІІ призове місце.
  Тож хай здійсняться всі побажання щедрувальників, а господарям дякуємо за теплий та щедрий прийом, не зважаючи на холодну погоду.